• შინაგან საქმეთა სამინისტრომ კახეთში მომხდარი მკვლელობა ცხელ კვალზე გახსნა - დაკა...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის გურჯაანის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1996 წელს დაბადებული ი.ნ. დამამძიმებელ გარემოებაში ოჯახის წევრის მიმართ ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ გურჯაანის მუნიციპალიტეტის სოფელ ვეჯინში, მეუღლესთან და შვილთან ერთად სტუმრად მყოფმა ი.ნ.-მ ცივი იარაღით სასიკვდილო ჭრილობა მიაყენა შვილს - 2019 წელს დაბადებულ ქ.ნ.-ს, რომელიც, მიღებული ჭრილობის შედეგად, ადგილზე გარდაიცვალა. ბრალდებულმა, ასევე, ცივი იარაღის გამოყენებით მრავლობითი ჭრილობა მიაყენა მეუღლეს - 1996 წელს დაბადებულ შ.ც.-ს. დაჭრილი სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ბრიგადამ საავადმყოფოში გადაიყვანა.
სამართალდამცველებმა ბრალდებული შემთხვევის ადგილზე დააკავეს.
დაკავებული აღიარებს დანაშაულს.
გამოძიება დამამძიმებელ გარემოებაში ოჯახის წევრის მიმართ ჩადენილ განზრახ მკვლელობის ფაქტზე, სისხლის სამართლის კოდექსის 11 პრიმა 109-ე მუხლის "ბ" და "დ" ქვეპუნქტებით მიმდინარეობს.
მომხდარ შემთხვევამდე, აღნიშნულ პირებს შორის შესაძლო ოჯახში ძალადობის ფაქტებზე შეტყობინება არ ფიქსირდება.

• Case of murder in Kakheti was solved by the Ministry of Internal Affairs
The officers of Gurjaani police division under the Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs of Georgia as a result of immediate operative investigation activities detained I.N (Dob 1996) for the premeditated murder of a family member under the aggravating circumstances
The committed crime envisages from 13 to 17 years of imprisonment
It was established by the investigation that I.N who was accompanied by his spouse and infant during his visit to village Vejini inflicted lethal injures with cold steel to his child K.N – born in 2019, who died at the place of crime due to the inflicted injures. Detainee also inflicted multiple injures to his spouse Sh.TS (DOB 1996) who was transferred to the hospital by the ambulance crew.
Law enforcers arrested the offender at the crime scene
The weapon of crime-knife was seized by police as an evidence
The detainee already pleaded guilty
Investigation on the fact of premeditated murder of a family member under the aggravating circumstances is in progress under the article 111 and article 109, sub-paragraphs “B” and “D” of the Criminal Code of Georgia.
Before the incident, no report was received by police regarding the supposed domestic violence in the family.